AktüelEkonomi PolitikFransa Akdeniz bölgesindeki durumu yakından izliyor

Fransa’nın Kıbrıs Büyükelçiliği sözcüsü, Kıbrıs Haber Ajansı’na yatığı açıklamada, ülkesinin Doğu Akdeniz bölgesindeki durumu yakından izlediğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 23, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Fransa’nın Kıbrıs Büyükelçiliği sözcüsü, Kıbrıs Haber Ajansı’na yatığı açıklamada, ülkesinin Doğu Akdeniz bölgesindeki durumu yakından izlediğini; “Yavuz” Türk sondaj gemisinin Kıbrıs’ın MEB’ine girmesi ve bölgede yeni yasa dışı sondaj çalışmalarında bulunacağıyla ilgili duyurusu hakkında Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan sözcü, “enerjimizin Covid-19 pandemiğiyle mücadeleye odaklanması gerekir ve itidalli davranma her zamankinden daha fazla olmalıdır” dedi.

Sözcü, “Doğu Akdeniz bölgesindeki durumu ve özellikle “Yavuz” Türk sondaj gemisinin Kıbrıs’ın MEB’ine girmesinin ardındaki gelişmeleri yakından izliyoruz” dedi ve bunun hem uluslararası hukuku hem de Kıbrıs’ın egemenlik haklarını ihlal eden bir eylem olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık