AktüelEkonomi PolitikPolitikaFizyoterapistler Birliği: “Toplumsal cinsiyet eşitliği erkekleri de özgürleştirecek”

KT Fizyoterapistler Birliği Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı yayınladı. Mesaj da “yaşamın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin erkekleri de özgürleştireceği kanaatindeyiz.” ifadelerine yer verildi.  Açıklamada her türlü kadına yönelik şiddete karşı fiziksel ve psikolojik rehabilitasyonun bir devlet politikası haline gelmesi için Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıgı’nın Cinsiyet Odak Noktası birimini çok değerli bir kazanım olarak nitelendirilirken, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin hayata geçmesinin toplumsal cinsiyet eşitliği için çok elzem olduğunu vurgulamak isteriz” denildi. İşte açıklama: Kadınların ülkemizde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 7, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

KT Fizyoterapistler Birliği Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı yayınladı. Mesaj da “yaşamın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin erkekleri de özgürleştireceği kanaatindeyiz.” ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada her türlü kadına yönelik şiddete karşı fiziksel ve psikolojik rehabilitasyonun bir devlet politikası haline gelmesi için Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıgı’nın Cinsiyet Odak Noktası birimini çok değerli bir kazanım olarak nitelendirilirken, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin hayata geçmesinin toplumsal cinsiyet eşitliği için çok elzem olduğunu vurgulamak isteriz” denildi.

İşte açıklama:

Kadınların ülkemizde toplumsal hayatta eşit katılım, görünürlük ve özgürlük talepleri halen devam etmektedir. Bunun yanısıra kadına yönelik her türlü mücadele için inisiyatif almak çok önemlidir. Sadece fiziksel şiddet görünür olabilir ve toplumun gündemine girebilirken hayatın her anında kendini hissettiren kadına yönelik psikoljik şiddet görmezden gelinmekte ve normalleştirilmektedir. Yaşamın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin erkekleri de özgürleştireceği kanaatindeyiz.

Üyelerinin büyük bir çoğunluğu kadın olan bir meslek örgütü olarak her türlü kadına yönelik şiddete karşı fiziksel ve psikolojik rehabilitasyonun bir devlet politikası haline gelmesi için Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlıgı’nın Cinsiyet Odak Noktası birimini çok değerli bir kazanım olarak nitelendirirken Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin hayata geçmesinin toplumsal cinsiyet eşitliği için çok elzem olduğunu vurgulamak isteriz.

Fizyoterapistler olarak fiziksel rehabilitasyonun her aşamasında üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtirken ataerkil yapı ile mücadeleye hem meslek hem yaşam pratiğimizde devam edeceğiz.

Yaşasın 8 Mart!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..