AktüelEkonomi PolitikFitch Kıbrıs’ın uzun vadeli kredi notunu olumluya çevirdi

Maliye Bakanlığı cumartesi günü yaptığı açıklamada, Fitch kredi derecelendirme kuruluşunun Kıbrıs'ın uzun vadeli notuna ilişkin duyurusunun, hükümetin koronavirüsü pandemisi nedeniyle mevcut olumsuz koşullar altında hem ekonomi hem de kamu maliyesini sorumlu bir şekilde yönettiğinin altını çizdiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı cumartesi günü yaptığı açıklamada, Fitch kredi derecelendirme kuruluşunun Kıbrıs’ın uzun vadeli notuna ilişkin duyurusunun, hükümetin koronavirüsü pandemisi nedeniyle mevcut olumsuz koşullar altında hem ekonomi hem de kamu maliyesini sorumlu bir şekilde yönettiğinin altını çizdiğini açıkladı.

Dün Fitch Kıbrıs’ın uzun vadeli kredi notunu stabldan olumluya  çevirdi.

Bakanlık yayımladığı basın açıklamasında , “Fitch kredi derecelendirme kuruluşunun bu olumsuz koşullar altında Kıbrıs Cumhuriyeti kredi notunu sabit bir görünümle koruyan duyurusu, hükümetin ekonomiye ve kamu maliyesine karşı sorumlu yönetiminin makroekonomik istikrarın korunmasının anahtarı olmaya devam ettiğini gösteriyor” dedi.

Bakanlık açıklamasında, “Küresel ekonomide ve uluslararası pazarlarda, koronavirüsü pandemik krizi ve ekonomik hodri meydanlar ile yüzleşmek için çağrıldığımız bu özellikle zor koşullarda, Maliye Bakanlığı, Kıbrıs ekonomisinin güvenilirliğini azami ölçüde korumaya, işleri korumaya ve desteklemeye odaklanılıyor. ”diye ekledi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık