AktüelİnsanFilistinli Sanatçıdan Küresel Sorunlara Dikkat Çekmek İçin Makyaj Aktivizmi

Filistinli sanatçı Rand Jarallah, tutkunu olduğu farklı konularda farkındalık yaratmak için sanatın ve makyajın gücünü kullanan bir aktivist. Çalışmaları cinsiyet temelli şiddet, küresel ısınma, psikolojik rahatsızlıklar ve aktivist çalışmalarla ilgili diğer konular üzerine. Jarallah, çocukluğundan beri sanatla ilgili olduğunu ve bu işleri gönüllü olarak yaptığını söylüyor. Gaia Dergi Ayşegül Çıklakarslı   Çalışmaları yeniliğin ve yaratıcılığın bir birleşimi. Rand Jarallah, ”Bu zamana kadar makyajı aktivizm amaçlı kullanan biriyle hiç tanışmadım. Engelleri ve makyajla ilgili basmakalıp düşünceleri yıktığımı düşünmek beni mutlu ediyor. Genelde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Filistinli sanatçı Rand Jarallah, tutkunu olduğu farklı konularda farkındalık yaratmak için sanatın ve makyajın gücünü kullanan bir aktivist. Çalışmaları cinsiyet temelli şiddetküresel ısınmapsikolojik rahatsızlıklar ve aktivist çalışmalarla ilgili diğer konular üzerine. Jarallah, çocukluğundan beri sanatla ilgili olduğunu ve bu işleri gönüllü olarak yaptığını söylüyor.


Gaia Dergi

Ayşegül Çıklakarslı


Image may contain: 2 people, people smiling, close-up

 

Çalışmaları yeniliğin ve yaratıcılığın bir birleşimi. Rand Jarallah, ”Bu zamana kadar makyajı aktivizm amaçlı kullanan biriyle hiç tanışmadım. Engelleri ve makyajla ilgili basmakalıp düşünceleri yıktığımı düşünmek beni mutlu ediyor. Genelde sadece yüzeysel amaçlar için kullanıldığı düşünülüyor.” diyor. Rand, makyajın kendisini ve makyaj ürünlerini ne feminist ne de kadın düşmanı olarak görüyor. Feminizm karşıtı ve sınırlayıcı olan güzellik endüstrisidir. Jarallah’ın çalışmaları cinsel şiddet, küresel ısınma, psikolojik rahatsızlıklar ve aktivist çalışmalarla ilgili diğer konular üzerine.

 

Makeup Activism: Rand Jarallah

Rand Jarallah, 25, is a makeup artist and activist who uses makeup to spread awareness on social justice issues across the world.

 

Rand Jarallah’ın çalışmalarını Facebook, Instagram ve YouTube üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Image may contain: 1 person

 

Rand, önceki Instagram biyografisinde kendini tutkulu bir aktivist sanatçı, insan, hırslı ve birçok alanda yeteneğe sahip biri olarak tanımlamıştı. Bu gerçekten doğru. Jarallah, yetenek ve hırs patlaması. Makyajı video ve fotoğraf da dâhil olmak üzere bir çok şekilde aktivizm amacıyla kullanıyor.

 

RANDISTIC (@randistic) * Instagram photos and videos

3,767 Followers, 662 Following, 581 Posts – See Instagram photos and videos from RANDISTIC (@randistic)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık