AktüelPolitikaFEMEN Ukrayna Cumhurbaşkanlığı’ndaki Törende Eylem Yaptı | Video

Feminist aktivist grup FEMEN Belarus ve Ukrayna liderlerinin bir araya geldiği törende eylem yaptı. Grubun kurucusu Anna Hutsol  “Belarus’ta üç yıl önce diktatörlüğe karşı kazandığımız savaşı tekrar kaybetmeyeceğiz. Üstelik daha önce ülkede tacize ve işkenceye maruz kalan üyelerimizin hesabını sormak istedik” dedi. Femen паказвала Лукашэнку грудзь і крычала | Женская грудь на встрече Лукашенко и Порошенко http://belsat.eu/?p=558528 Девушка устроила одиночный перформанс на пресс-конференции глав двух государств, которые вышли к СМИ после встречи один на один....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 22, 2017
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Feminist aktivist grup FEMEN Belarus ve Ukrayna liderlerinin bir araya geldiği törende eylem yaptı. Grubun kurucusu Anna Hutsol  “Belarus’ta üç yıl önce diktatörlüğe karşı kazandığımız savaşı tekrar kaybetmeyeceğiz. Üstelik daha önce ülkede tacize ve işkenceye maruz kalan üyelerimizin hesabını sormak istedik” dedi.

Femen паказвала Лукашэнку грудзь і крычала | Женская грудь на встрече Лукашенко и Порошенко

http://belsat.eu/?p=558528 Девушка устроила одиночный перформанс на пресс-конференции глав двух государств, которые вышли к СМИ после встречи один на один. Также она кричала по-английски “Стоп диктатура”. Лукашенко спокойно отреагировал на эти слова. Дзяўчына зрабіла адзіночны перформанс на прэс-канферэнцыі кіраўнікоў дзвюх дзяржаваў, якія выйшлі да медыяў пасля сустрэчы сам-насам. Таксама яна крычала па-ангельску “Стоп дыктатура”.

Dün  feminist aktivist kadın grubu FEMEN’in hedefinde Belarus ve Ukrayna liderlerinin bir araya geldiği Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen tören vardı.

FEMEN üyesi eylemci, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandır Lukaşenko’nun ortak basın toplantısı sırasında üstsüz bir şekilde salona girdi.

Artı Gerçek on Twitter

Çıplak eylemleriyle tanınan FEMEN grubu, bu kez Belarus ve Ukrayna liderlerinin bir araya geldiği törende soyundu… https://t.co/6zqrAXxbTy https://t.co/xaU519KKCJ

“Eylemi diktatörlüğe karşı olduğumuzu ve tacizin hesabını soracağımızı göstermek için gerçekleştirdik”

‘Eylemi diktatörlüğe karşı gerçekleştirdiklerini’ ve daha önce Ukrayna’da FEMEN üyelerinin maruz bırakıldığı taciz ve eziyeti protesto etmek istediklerini belirten grubun kurucusu ve lideri Anna Gutsol, son eylem hakkında Doğan Haber Ajansı’na konuştu:

Çünkü, bundan üç yıl önce diktatörlüğe karşı devrim yapmış olan ve bu uğurda çok sayıda kişinin hayatını feda ettiği bir ülkeye Belarus diktatörünün gelmesine karşıyız. İkincisi ise, Belarus’ta gizli polis üyeleri, 2011 yılının sonlarında, bizim eylemcilerimize eziyet ve tacizde bulunmuştu. Bunun da hesabını sormak istedik.

Maxim Pushkin on Twitter

Девушка с голой грудью прокричала “Жыве Беларусь” перед Лукашенко и Порошенко. https://t.co/N8HSoHyl0X

“İktidarın sivil topluma tavrı iyiye gitmedi”

FEMEN örgütü, 2014 yılındaki ihtilalden sonra Rusya’ya kaçmak zorunda kalan eski cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç döneminde iktidara yönelik düzenlediği siyasi protesto gösterileriyle ön plana çıkmıştı.

İhtilalden sonra Ukrayna’da durumun iyiye mi yoksa kötüye mi gittiği yönündeki soruya da Anna Gutsol ‘Bunu, iktidarın sivil topluma nasıl davrandığına bakarak değerlendirmek gerekecek. Bizim eylemcimizin saatlerdir avukatıyla görüştürülmediğini göz önünde bulundurursak, o zamandan bu yana fazla bir şey değişmedi’ yanıtını verdi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..