AktüelEkonomi PolitikPolitikaFelek: “Demokrasi ayıbı”

DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek kitap ve örgüt üyeliği iddialarıyla gözaltına alınan Bengül Gargınsu ile ilgili açıklamada bulundu. Yaşananları demokrasi ayıbı olarak değerlediren Felek, “Hükümet ortağı bir partinin yetkili organlarında görev yapan bir kadının, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını, Kıbrısın Kuzeyinde demokrasi, barış ve emek mücadelesi veren, Aydınları, Gazetecileri,Sendikacıları ve farklı düşünen tüm toplumsal kesimleri faşizan yöntemlerle susturma ve baskı altına alma tehditi olarak algılıyoruz.” ifadelerini kullandı. Terör örgütü propagandası yaptığı ve evinde yasaklı kitap bulundurduğu iddiası...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

DEV-İŞ Başkanı Hasan Felek kitap ve örgüt üyeliği iddialarıyla gözaltına alınan Bengül Gargınsu ile ilgili açıklamada bulundu. Yaşananları demokrasi ayıbı olarak değerlediren Felek, “Hükümet ortağı bir partinin yetkili organlarında görev yapan bir kadının, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını, Kıbrısın Kuzeyinde demokrasi, barış ve emek mücadelesi veren, Aydınları, Gazetecileri,Sendikacıları ve farklı düşünen tüm toplumsal kesimleri faşizan yöntemlerle susturma ve baskı altına alma tehditi olarak algılıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü propagandası yaptığı ve evinde yasaklı kitap bulundurduğu iddiası ile gözaltına alınan Bengül Gargınsu’nun tutuklanmasını yaşadığımız bu çağda demokrasi ayıbı olarak değerlendiriyoruz.

Demokratik hukuk devleti olduğunu iddia edilen bu düzende kitap bulundurmak ne zamından beri suç unsuru oluyor?

KKTC Anayasasının 24. Maddesi ile Avrupa insan hakları sözleşmesinin 10. Maddesi düşüncenin ve görüş alma özgürlüğünün temel bir insan hakkı olduğunu vurgulamaktadır.

Hükümet ortağı bir partinin yetkili organlarında görev yapan bir kadının, haksız ve hukuksuz yere tutuklanmasını, Kıbrısın Kuzeyinde demokrasi, barış ve emek mücadelesi veren, Aydınları, Gazetecileri,Sendikacıları ve farklı düşünen tüm toplumsal kesimleri faşizan yöntemlerle susturma ve baskı altına alma tehditi olarak algılıyoruz.

Bizler bu ülkede demokrasinin, barışın ve emeğin en yüce erdemler olduğuna inanan insanlar olarak, kitapların ve düşüncenin suç sayılmasına karşı sesimizi ve mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz.

Hasan Felek

Genel Başkan

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık