AktüelKıbrıs SorunuFederasyon çağrısıyla sokağa çıkılıyor

Bu Memleket Bizim Platformu, Cenevre’de başlayacak 5+1 Kıbrıs görüşmeleri öncesinde sokağa çıkıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu Memleket Bizim Platformu, Cenevre’de başlayacak 5+1 Kıbrıs görüşmeleri öncesinde sokağa çıkıyor.

Bu Memleket Bizim Platformu tarafından yapılan açıklamada, 24 Nisan Cumartesi günü 17:00’de Peyak önünde buluşularak Federasyon yolunda yürüneceği duyuruldu.

BMBP’den yapılan açıklamada, 19 Nisan günü Büyükhan’da bir de basın toplantısı düzenleneceği duyurulurken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kıbrıs’ta her iki toplum ve bulunduğumuz coğrafya için en doğru çözüm modeli olan Federasyonu içselleştirmiş, bu konudaki duruşunu her zaman göstermiş ve federal çözüme olan bağlılığını devam ettirmiş olan Kıbrıslı Türklerin sesini dünyaya bir kez daha haykırmak için Pazartesi günü saat 17:00’da Lefkoşa Büyük Han’da buluşuyoruz.

19 Nisan Pazartesi günü Bu Memleket Bizim Platformu olarak Büyük Han’da “Neden Federasyon” sorusuna cevap verecek ve yapacağımız açıklamayla hem federal çözüm konusundaki duruşunu hem de Cenevre’deki 5+1 Kıbrıs zirvesi öncesindeki eylem programını açıklayacak.

“Bu memleket bizim” diyen herkesle Pazartesi günü çözüm isteğimizi haykırmak dileğiyle…

Bu Memleket Bizim Platformu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık