AktüelPolitikaFazıl Önder için yürüyüş

KTÖS Fazıl Önder’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş çağrısı yaptı. “Fazıl Önder’i anmak ve faşizmin bu ülkede yarattığı yıkımı tekrardan hatırlatmak için 24 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de Lefkoşa’da Fazıl Önder Meydanı’nda buluşup, katledildiği yere yürüyoruz.” ifadelerinin kullanıldığı açıklamanın tam metni şöyle: 4 Mayıs, Kıbrıs tarihinde sendikacı, gazeteci ve işçi önderi Fazıl Önder’in katledildiği kara bir gündür. Fazıl Önder’in katledilmesi, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirinden koparmak için uğraş veren ve emperyalist güçler tarafından...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 22, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

KTÖS Fazıl Önder’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş çağrısı yaptı.

“Fazıl Önder’i anmak ve faşizmin bu ülkede yarattığı yıkımı tekrardan hatırlatmak için 24 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de Lefkoşa’da Fazıl Önder Meydanı’nda buluşup, katledildiği yere yürüyoruz.” ifadelerinin kullanıldığı açıklamanın tam metni şöyle:

4 Mayıs, Kıbrıs tarihinde sendikacı, gazeteci ve işçi önderi Fazıl Önder’in katledildiği kara bir gündür.

Fazıl Önder’in katledilmesi, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Rum toplumlarını birbirinden koparmak için uğraş veren ve emperyalist güçler tarafından beslenenlerin ve faşist güçlerin adada yarattıkları terörün bir sonucudur. Demokrasiyi içine sindiremeyen, Kıbrıs Türk toplumu içindeki demokratik, ilerici insanları silah zoruyla susturmayı kendine hedef seçen faşistler, bunu asla başaramamışlardır. Fazıl Önder vahşice katledilmiş, fakat evrensel, ilerici fikirleri yaşamaya devam etmiş, bugünün ilericilerine ışık tutmaya devam etmektedir.

Fazıl Önder’i anmak ve faşizmin bu ülkede yarattığı yıkımı tekrardan hatırlatmak için 24 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de Lefkoşa’da Fazıl Önder Meydanı’nda buluşup, katledildiği yere yürüyoruz.

Bu çerçevede tüm ilerici güçlerin anma etkinliğine katılımını bekliyoruz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık