AktüelGazedda'nın GündemiFaysal Söylemez de gözaltına alındı

Halil Falyalı cinayeti soruşturmasında 3 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin Mustafa Söylemez'in kardeşi Faysal Söylemez olduğu öğrenildi. Gözaltı sayısı 10'a yükseldi.
Gazedda KıbrısŞubat 13, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halil Falyalı cinayeti soruşturmasında 3 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin Mustafa Söylemez’in kardeşi Faysal Söylemez olduğu öğrenildi. Gözaltı sayısı 10’a yükseldi.

Halil Falyalı cinayeti soruşturmasında ‘Söylemez Kardeşler’ olarak bilinen suç örgütünün lideri Mustafa Söylemez ile 2 adamı gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Falyalı cinayeti soruşturmasında İstanbul’da gözaltı sayısı 10’a yükseldi.

Gözaltına alınan son üç kişiden birinin de Mustafa Söylemez’in kardeşi Faysal Söylemez olduğu belirtildi.1990’larda üniformalı çete olarak anılan Söylemezler; eski doktor, asker ve polis olan kardeşlerden oluşuyordu.

Soruşturma kapsamında Kuzey Kıbrıs polisi, Girne’de bir eve operasyon düzenledi, 2 zanlı gözaltına alındı. Polis baskın yapılan evde bir tabanca buldu. Silaha balistik inceleme yapılıp, Falyalı suikastinde kullanılıp kullanılmadığı araştırılacak.

Gözaltı sayısı 10’a yükseldi̇

Böylece cinayet ile ilgili yakalananların sayısı Kıbrıs’ta 4, İstanbul’da 6 olmak üzere, 10’a yükseldi. Kıbrıs’tan bir polis ekibinin delillerle birlikte Türkiye’ye geleceği ve soruşturma ile ilgili koordinasyon sağlanacağı öğrenildi.

Halil Falyalı, 2016’dan beri ABD’nin para aklama ve uyuşturucu trafiğinden arananlar listesindeydi. Bu nedenle Kıbrıs’tan ayrılmıyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık