AktüelKıbrıs SorunuFaşist, her yerde faşist!

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde öğrenciler, okullarda düzenledikleri anti işgal etkinliklerle kktc’nin “kuruluşunu” kınadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde öğrenciler, okullarda düzenledikleri anti işgal etkinliklerle kktc’nin “kuruluşunu” kınadı.

Fileleftheros gazetesine göre, Kıbrıslırum öğrenciler ayrıca Yunanistan’da 1973’te ‘Albaylar Cuntasına’ karşı yapılan 17 Kasım öğrenci direnişinin yıldönümünü de andılar.

Barış sloganı atan öğrenciler linç edildi

Öte yandan Haravgi gazetesi Dasupoli Lisesi’nde, barış sloganı atan iki öğrencinin, okul idaresinin müsamahasıyla, faşistler tarafından linç edildiğini belirtti.

Gazete koronavirüs tedbirleri nedeniyle her yıl yürüyüş şeklinde gerçekleştirilen kktc’nin “ilan edilmesinin” kınanması etkinliklerinin bu yıl okul içerisine taşındığını yazdı.

Gazete, öğrencilerin, öğrenci birliği PSEM’in uyarılarına karşı yapılan etkinlik sırasında “Kan, Onur, Hrisi Avgi”, “Türkler Yunan Toprağında Ölecek”, “Grivas Yaşıyor ve Bize Rehberlik Ediyor” şeklinde sloganlar attıklarını, iki öğrencinin ellerinde “Kıbrıs Kıbrıslılarındır” ve “Barış Engellenemez “ şeklinde pankartlarla buna karşı çıktığını belirtti.

Gazete bunun ardından iki öğrencinin hakarete maruz kaldığını ve linç edildiğini yazdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık