koronavirus“Fanatiklik Covid 19’dan daha korkunç”

Coronavirüs nedeniyle karantina sürecinde bir ayı doldurduk. Görünen o ki, bir süre daha evlerdeyiz.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Coronavirüs nedeniyle karantina sürecinde bir ayı doldurduk. Görünen o ki, bir süre daha evlerdeyiz. Bu süre içinde GazeddaKıbrıs editöryal ekibi olarak “Geçtiğimiz süre içinde, karantina günleriyle ilgili aklınızda kalması muhtemel 5 olay nedir?” sorusunu sorup cevaplar almaya başladık…

Kapımız yanıt vermek isteyen tüm okuyucularımıza açıktır. “Karantina günleriyle ilgili aklınızda kalması muhtemel 5 olay nedir?” sorusunun yanıtlarını GazeddaKıbrıs Facebook hesabından tarafımıza bildirebilirsiniz.

Bu kez soruyu araştırmacı gazeteci yazar Mete Hatay’a sorduk. İşte Mete Hatay’ın Karantina Günleri ile ilgili aklında kalacak 5 olay!

1- Bazı siyasetçilerin ihtiraslı halleri!

2- Fanatikliğin Covid 19’dan daha korkulacak bir şey olduğu!

3- Toplumun büyük bir kesiminin memur, emekli vesaire olmasının ilk defa bize bir avantaj sağladığını (herkes kolayca self izolasyona geçti)

4- Nenelere çocukları sık sık bırakan ve onlarda yemek yiyen çiftlerin, timsah gözyaşları içerisinde, “ne olacak yaşlılarımız?” diyerek self izolasyondan şikayet etmeleri!

5- Bazı siyasetçilerin ve iş adamlarının yabancı işçi ve öğrencilere karşı gösterdiği tutum.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık