AktüelGazedda'nın Gündemi“Falyalı’yı neden alamıyorsunuz? Çünkü onda da kasetler var”

Suç ögütü lideri Sedat Peker, Kutlu Adalı cinayeti ve Kıbrıs üzerinden yürütüldüğünü iddia ettiği uyuşturucu trafiğinin patronu olduğunu söylediği Halil Falyalı hakkında yeni iddialarını yayımladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 30, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Suç ögütü lideri Sedat Peker, Kutlu Adalı cinayeti ve Kıbrıs üzerinden yürütüldüğünü iddia ettiği uyuşturucu trafiğinin patronu olduğunu söylediği Halil Falyalı hakkında yeni iddialarını yayımladı.

Peker’in itiraf ve iddiaları şöyle:

“Ben Kutlu Adalı cinayetini anlatırken deseydim ki, Türk kesimini Kıbrıs Rum kesimine satmak için bu cinayet yapıldı, o zaman devlet yargılanırdı.

Ben ne dedim; kriminal bir yapı var, bir ucu Venezuela‘da bir ucu Kıbrıs’ta bir ucu da 25 sene önceki Adalı cinayetiyle bağlantılı. Rahmetli bu sebeplerle öldürüldü.

Uluslararası uyuşturucu trafiği için ben deseydim ki; Binali Yıldırım Başbakanlığı döneminde ülkeye sıcak para girsin diye özel ve gizli bir anlaşma yapıldı ve bu şekilde bir koordinasyon kuruldu, o zaman devlet yargılanırdı.

Eski Başbakanın oğlu, Venezuela ayağı, Kıbrıs’taki para sistemi.

Herkesi gider alırız diyorsunuz, o zaman Halil Falyalı’yı niye almıyorsunuz?

ABD‘nin aramasını yayınladı herkes, siz de Ortadoğu‘nun uyuşturucu patronu dediniz Falyalı için, tutuklamadınız.

Ama tutuklayamazlar çünkü onda da kasetler var, oda çekmiş herkesi.

Kutlu Adalı zaman aşımı demiştim, cinayet 20 senede zaman aşımına uğruyor ama açılmış bir mahkeme zaman aşımını engelliyor. Şimdi biz AİHM’sini kabul ettiğimiz için orada yargılama yapılmış, bu zaman aşımını engelliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık