AktüelDünyaFalyalı’nın ölümünden sonra ‘Alaaddin Çakıcı, otel kumarhanesinin işletmeciliğini üstlendi’ iddiası

Silahlı saldırı sonucu öldürülen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı'nın ölümünden sonra Alaaddin Çakıcı'nın, otel kumarhane işletmeciliğini üstlendiği iddia edildi.
Gazedda KıbrısŞubat 24, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Silahlı saldırı sonucu öldürülen kumarhane işletmecisi Halil Falyalı’nın ölümünden sonra Alaaddin Çakıcı’nın, otel kumarhane işletmeciliğini üstlendiği iddia edildi.

Cinayetin ardından T24 yazarı Tolga Şardan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Şardan, “Falyalı cinayetinde gelinen nokta: KKTC’de şimdi kimler sahnede?” başlıklı yazısında Aladdin Çakıcı’nın otel kumarhanesinin işletmeciliğini üstlendiğini iddia etti. 

Adli soruşturma devam ederken İstanbul ve Kıbrıs’ta gözaltıların yanı sıra delillerin incelendiğini dile getiren Şardan, “Kıbrıs’ta yaşanan adli olaylarda tespit edilen maddi delilleri inceleyecek polis kriminal laboratuvarı mevcut değil. Yerel polisin gerek olay yerinde topladığı, gerekse soruşturmaların sonraki aşamalarında el koyduğu her türlü delilin incelemesi Türkiye’de yapılıyor” dedi.

Sonuçlar Türkiye’den gönderiliyor

“1985 tarihli kktc Anayasası’nın geçici 10. maddesindeki “savunma ve işbirliği” hükmüne göre Kıbrıs’ın polis teşkilatı Türkiye’ye bağlı” olduğunu dile getiren Şardan, kriminal laboratuvar sonuçlarının Türkiye’den Kıbrıs’a gönderileceğini ifade etti.

Şardan, Falyalı cinayetinin ardından adada yaşanan gelişmelere de yer verdi:

“Halil Falyalı’nın ölümünden sonra işlerini devralması beklenen kardeşi Hüsnü Falyalı’nın bir süre önce ağabeyi ile birlikte yürüttüğü işlerini tasfiye ettiğini öğrendim. Kardeş Falyalı’nın yakın zamanda ağabeyini koruyabilmek amacıyla işlerin bir bölümünden kurtulmayı teklif etti ancak olumlu yanıt alamayınca ağabeyinden ticari faaliyetlerini ayırdı.

‘Sarallar grubundan sonra Çakıcı da faaliyete başladı’

Diğer bir önemli bilgi ise cezaevinden tahliye olduktan sonra yeniden piyasaya gireceği konuşulan yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Alaaddin Çakıcı, Kıbrıs’ta otel kumarhanesinin işletmeciliğini üstlendi. 

Böylelikle, Ada’da Sarallar grubundan sonra Çakıcı da faaliyete başlamış oldu”

Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesiyle ilgili İstanbul’da gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 8 kişiden Mustafa Söylemez ve ağabeyi Mehmet Faysal Söylemez’in de bulunduğu 5 şüpheli tutuklandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık