AktüelGazedda'nın GündemiFalyalı’nın korumaları yeniden mahkemeye çıkarıldı

Sanal Bet ve Kumarhane sahibi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Falyalı'nın korumaları Türkistan Gülce ve Halil Işık, "Kanunsuz ateşli silah”, “Patlayıcı madde taşıma, tasarruf” ve "Meskun mahalde ateş açma" suçlarıyla ilgili dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Gazedda KıbrısMart 31, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sanal Bet ve Kumarhane sahibi Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan Falyalı’nın korumaları Türkistan Gülce ve Halil Işık, “Kanunsuz ateşli silah”, “Patlayıcı madde taşıma, tasarruf” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarıyla ilgili dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay ve Yargıç Dilşah Karayel’in huzuruna çıkarılan sanıklar itham edilmek üzere davaları 19 Nisan 2022 tarihine ertelendi. Davada sanıklar adına avukat Seren Palabıyık hazır bulundu. 

Halil Falyalı’ya 8 Şubat 2022 tarihinde düzenlenen saldırı esnasında havaya ateş açtıkları gerekçesiyle tutuklandıktan sonra 17 Şubat 2022 tarihinde “Kanunsuz ateşli silah”, “Patlayıcı madde taşıma, tasarruf” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlarından yargılanmak üzere cezaevine gönderilen iki sanığın başka meselelerden askıda olan davaları da söz konusu dava altında birleştirilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık