AktüelGazedda'nın GündemiFalyalı Havadis Gazetesi’ne dava açtı

Falyalı Havadis’in hem tazminat ödemesini istedi hem de ilgili haberlere erişim yasağı getirilmesini talep etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halil Falyalı, Havadis Gazetesi’ne dava açtı.

Son dönemde adı çeşitli iddialarda geçen Halil Falyalı, bu iddialara ve iddialarla ilgili açıklamalara yayınlarında yer verdiği için Havadis Gazetesi’ne dava açtı.

Havadis Gazetesi’nden yapılan açıklamada Havadis’te yayınlanan toplam 5 haberin ve yorumların zem ve kadih içerdiğini ileri süren Falyalı Havadis’in hem tazminat ödemesini istedi hem de ilgili haberlere erişim yasağı getirilmesini talep etti.

Falyalı’nın erişim yasağı getirmesini istediği haberler; 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın açıklaması, eski Başbakan Ömer Kalyoncu’nun açıklaması, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’nın açıklaması, Sedat Peker’in açıklaması ve “hiçbir zaman uyuşturucu faaliyetlerinde bulunmadım” şeklindeki kendi açıklamasıdır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık