AktüelGazedda'nın GündemiFalyalı suikastinde kullanılan silahlar bulundu

Halil Falyalı ve şoförünün öldürülmesi olayında kullanılan iki adet Kalaşnikof marka silahın bugün Çatalköy’de bulunduğu ifade edildi.
Gazedda KıbrısŞubat 13, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Halil Falyalı ve şoförünün öldürülmesi olayında kullanılan iki adet Kalaşnikof marka silahın bugün Çatalköy’de bulunduğu ifade edildi.

Polis Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Polis Genel Müdürlüğü ekiplerinin bugün cinayet mahalli olan, Çatalköy 20 Temmuz Caddesi’nin yaklaşık bir kilometrelik batı kısmında, dere yatağı içerisinde atılı vaziyette, iki adet kalaşnikof marka otomatik silah, bu silahlara ait 4 adet şarjör ve 39 adet mermi ile bir adet 9 mm çapında tabanca ve tabancaya ait şarjör ve toplam 13 adet mermi bulduğu ifade edildi.

Yapılan balistik incelemeler sonucu söz konusu silahların olayda kullanılan silahlar olduğunun saptandığı da kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık