BilimFacebook’a Canlı Ses Yayını Özelliği

Facebook, geçtiğimiz yıl boyu kullanıcıları ve ünlüleri canlı video yayınlamak için kendisini kullanmaya teşvik etti. Platformun aklında şimdi ise başka bir fikir var: Facebook Live Audio. Canlı ses yayını ya da radyo, podcast gibi ses formatları artık haber akışımızda olacak. Journo’da yer alan haberde Facebook’un ürün uzmanlarından Shirley Ip ve yazılım mühendislerinden Bhavana Radhakrishnan’ın yaptığı açıklamaya göre, Facebook Live 360’ın (360 derece video ile canlı yayın özelliği) ardından Facebook Live Audio isimli yeni format Facebook’un yenilikleri arasına katılmış olacak. Internet bağlantısı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Facebook, geçtiğimiz yıl boyu kullanıcıları ve ünlüleri canlı video yayınlamak için kendisini kullanmaya teşvik etti. Platformun aklında şimdi ise başka bir fikir var: Facebook Live Audio. Canlı ses yayını ya da radyo, podcast gibi ses formatları artık haber akışımızda olacak.

Journo’da yer alan haberde Facebook’un ürün uzmanlarından Shirley Ip ve yazılım mühendislerinden Bhavana Radhakrishnan’ın yaptığı açıklamaya göre, Facebook Live 360’ın (360 derece video ile canlı yayın özelliği) ardından Facebook Live Audio isimli yeni format Facebook’un yenilikleri arasına katılmış olacak.

Internet bağlantısı zayıf olanlara yarayacak

Bazı içerik üreticilerinin video, metin ya da fotoğraf dışındaki üretim yapma taleplerine karşılık olarak bu geliştirmeyi sunduklarını Facebook’un kurumsal blogunda yayınladıkları makaleyle açıklayan Ip ve Radhakrishnan, Internet bağlantısı bağlamında sorun yaşayanların canlı yayın yapma özelliğini kullanabilmesi bakımından bu özelliğin önemli olduğunu vurguladı.

Röportajlardan kitap okumalarına, Live Audio’un yayıncıya ve dinleyiciye sunduğu etkileşim olanaklarından heyecan duyduklarını belirten Facebook ekibi, dinleyicilerin Facebook’daki canlı bir videoda olduğu gibi, News Feed’de de canlı ses içeriği keşfedebileceklerini, yayın sırasında gerçek zamanlı olarak yayıncıyla sorular sorarak yahut ses bırakarak iletişim kurabileceklerini açıkladı.

Özelliğe ilişkin şimdilik tek kötü haber ise Android kullanıcılarının Facebook uygulaması kapalıyken de kullanabileceği dinleme özelliğini, iOS kullanıcılarının uygulamayı kapatınca kullanamayacak olmaları.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık