AktüelTeknolojiFacebook, Kıbrıs’taki yalan haber için AFP ile çalışacak

Facebook’un hedefi, yalan haberin önüne geçmek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Facebook, Fransız haber ajansı Agence France Presse (AFP) ile Kıbrıs Cumhuriyeti ve Yunanistan için bağımsız bir denetleyici olarak çalışacağını açıkladı. Facebook’un hedefi, yalan haberin önüne geçmek.

Sosyal medya devi Facebook, Fransız Haber Ajansı AFP ile Kıbrıs’ın güneyi ve Yunanistan’daki yalan haber sorunu ile ilgili anlaştı. Facebook şu anda Avrupa’daki 18 ülkede, AFP ile çalışıyor. AFP, Uluslararası bilgi bulma ağına ait sertifikalı bir kuruluş.

Cyprus Mail’in haberine göre, AFP internetteki yanlış bilginin tespiti için Kıbrıs’ta iki haftalık bilgilendirme kampanyası başlatacağını da ifade ederek, gönüllü işbirlikçilerin, viral olmaya başlayan bilginin tespitinde önemli bir rol oynadığının da altı çizildi.

Facebook’un bilgi kontrol programı, dünya çapında 80’den fazla iş ortağını kapsıyor ve Facebook’tan paylaşılan içerikleri 60’tan fazla farklı dilde kontrol ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık