AktüelGazedda'nın GündemiFacebook, Hitler’e karşı direnişin simgesini yasakladı!

Facebook, SSCB'nin Nazilere karşı zaferi kazandığı günün yıl dönümünde, Reichstag'a dikilen kızıl bayrak fotoğrafını yasakladı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 10, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Facebook, 9 Mayıs Zafer Günü’nde, İkinci Dünya Savaşı’nı kapatan meşhur Reichstag’a dikilen kızıl bayrak fotoğrafını “topluluk standartlarına uymadığı” gerekçesiyle yasakladı.

2 Mayıs 1945 yılında, Berlin Muharebesi sırasında Yevgeny Haldei tarafından çekilen fotoğrafın renklendirilmiş versiyonu, Facebook yöneticileri tarafından düzenlenen algoritma nedeniyle sansüre uğratıldı.

Fotoğrafın eski ve renksiz versiyonunun algoritmaya aynı ölçüde takılmadığı aktarılsa da, Kızıl Ordu’nun zaferini anımsatan paylaşımlarda bulunan çok sayıda kullanıcının yayınladığı fotoğraflar kendiliğinden silindi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık