AktüelGazedda'nın GündemiEyleme destek: Özgürlük hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğiz!

Üçüncü Toplum Formu, 29 Mayıs tarihinde açıklanan ‘normalleşme önlemleri’ takvimi içerisinde Güney Kıbrıs’a geçiş noktalarının ne zaman açılacağı ile ilgili bir madde bulunmamasını eleştirdi ve “Yurtdışından gelecek turistlerin dahi 1 Temmuz’dan itibaren ülkeye giriş yapabilmelerine rağmen biz ülkemizin diğer yarısına geçip geçemeyeceğimizi bilmiyoruz ve bundan büyük hayal kırıklığı duyuyoruz” dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Üçüncü Toplum Formu, 29 Mayıs tarihinde açıklanan ‘normalleşme önlemleri’ takvimi içerisinde Güney Kıbrıs’a  geçiş noktalarının ne zaman açılacağı ile ilgili bir madde bulunmamasını eleştirdi ve “Yurtdışından gelecek turistlerin dahi 1 Temmuz’dan itibaren ülkeye giriş yapabilmelerine rağmen biz ülkemizin diğer yarısına geçip geçemeyeceğimizi bilmiyoruz ve bundan büyük hayal kırıklığı duyuyoruz” dedi.

Açıklama şöyle:

29 Mayıs tarihinde açıklanan ‘normalleşme önlemleri’ takvimi içerisinde geçiş noktalarının ne zaman açılacağı ile ilgili bir madde bulunmamaktadır. Yurtdışından gelecek turistlerin dahi 1 Temmuz’dan itibaren ülkeye giriş yapabilmelerine rağmen biz ülkemizin diğer yarısına geçip geçemeyeceğimizi bilmiyoruz ve bundan büyük hayal kırıklığı duyuyoruz.

Avrupa Birliği 4 özgürlükler üzerine kurulmuştur; kişilerin, kapitalin, malların ve hizmetlerin tüm Birlik içinde dolaşım özgürlüğü. Yeşilhat Ticareti 4 Mayıs itibari ile yeniden başlamıştır. Mallara dolaşım izni verilirken kişilerin ve hizmetlerin Avrupa Birliği’ni bırakın, kendi ülkesinde dolaşım özgürlüğüne sahip olmaması kesinlikle kabul edilir değildir.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan işçilerin Salı günü düzenleyecekleri eyleme desteğimizi belirtirken bunun sadece işçilerin, öğrencilerin ve sağlık hizmeti ihtiyacı duyan bireylerin değil hepimizin özgürlük hakkı olduğunu ve bu hakkımızı aramaktan asla vazgeçmeyeceğimizi de beyan ederiz.

Üçüncü Toplum Forumu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..