AktüelDünyaEylemciler, gürültüden korkan çocuğa ‘Baby Shark’ı söyledi

Lübnan'da protestocuların, gürültüden korkan çocuğa toplu şekilde 'Baby Shark' şarkısını söylediği anlar sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Lübnan’da hükümetin koyduğu yeni vergiler ülke çapında geniş protestolara sahne oldu. Söz konusu protestolarda sosyal medyaya yansıyan ilginç anlardan bir diğeri de dün gece yaşandı. 

Protestolar esnasında bölgeden çocuğuyla geçen bir kadın, eylemcilere çocuğunun korktuğunu söyledi. 

Protestocular ise, korkan çocuğu sakinleştirmek için ünlü ‘Bebek köpek balığı’ şarkısını söylediler. 

Ülkenin başkenti Beyrut’un güneyindeki Baabda bölgesinden arabasıyla geçen Eliane Jabbour, yaşanan anları şöyle anlattı:

“Onlara ‘Bebeğim var, korkuyor, çok gürültü yapmayın’ dedim. Spontane bir şekilde şarkıyı söylemeye başladılar. Oğlum o şarkıyı sever, eve döndüğümüzde gülüyordu.”

Göstericilerin bebeğe şarkı söylediği görüntüler ise kısa sürede çok sayıda paylaşım aldı. Jabbour da, eşine yaşadığı olayı anlatmaya fırsat bulamadan eşinin görüntüleri internetten izlediğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık