AktüelGazedda'nın GündemiEylemci tutuklu, polis hakkında soruşturma yok!

Lokmacı geçiş noktasının Koronavirüs gerekçe gösterilerek kapatılmasını protesto eden eylemcilerden biri, Milli Muhafız Ordusu askerine saldırdığı gerekçesiyle tutuklandı.
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lokmacı geçiş noktasının Koronavirüs gerekçe gösterilerek kapatılmasını protesto eden eylemcilerden biri, Milli Muhafız Ordusu askerine saldırdığı gerekçesiyle tutuklandı. Öte yandan, dün gerçekleşen eylemde eylemcinin birini darp ettiği kayıt altına alınan polis hakkında ise herhangi bir soruşturma başlatılmadı.

Lokmacı geçiş kapısında gerçekleşen eylemle ilgili yankılar sürüyor. 55 yaşındaki bir eylemci, dün katıldığı eylemde, Milli Muhafız Ordusu’na ait bir askeri ittiği gerekçesiyle tutuklandı. Olay yerinde görevli askerle itiştiği kayıt altına alınan adam, halen tutuklu olarak hakkındaki davayı bekliyor.

Daily Politis’e göre, 55 yaşındaki adam, eylemin ardından Cumartesi gecesi polise giderek, videodaki kişinin kendisi olduğunu bildirdi. Yaşanan olaydan ötürü askerden özür de dileyen adam, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Politis gazetesi, adamın videosunun siyasi nedenlerden dolayı dağıtıldığını iddia etti. Polis sözcüsü Christos Andreou ise olaya karıştığına inanılan diğer eylemcilerin halen arandığını belirtti.

Öte yandan, eylem sırasında bir eylemciyi açıkça darp ettiği kayıtlara alınan ve Dialogos tarafından Sosyal Medya’ya servis edilen polis ile ilgili herhangi bir soruşturma başlatılmadı.

Bahsi geçen video şöyle:

Editoryal Kolektif

Editoryal Kolektif

Gazeddakıbrıs Editoryal Kolektifi tarafından kaleme alınan değerlendirme yazıları...

LGBT kitapcık