AktüelMedya Odası“Ey Hürriyet, senin Kıbrıs sayfaların nelerle doludur?”

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Niyazi Kızılyürek, kişisel sosyal medya hesabından Hürriyet Gazetesi’nin haberine tepki verdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 21, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Avrupa Parlamentosu Milletvekili Niyazi Kızılyürek, kişisel sosyal medya hesabından Hürriyet Gazetesi’nin haberine tepki verdi.

Hürriyet Gazetesi, Avrupa Parlamenteri Niyazi Kızılyürek’in bugün yaptığı açıklamaya çirkin bir şekilde sayfasında yer verdi.

Hürriyet, “AP Türk asıllı Rum milletvekilinden skandal Türkiye şikayeti” başlığı ile verdiği haberinde, “Kıbrıslı Rumlar adına Avrupa Parlamentosu’nda Milletvekili olan Kıbrıslı Türk asıllı Niyazi Kızılyürek” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Hürriyet’in bu garip haberine Niyazi Kızılyürek’ten de yanıt geldi. Kızılyürek açıklamasında şunları kaydetti:

Ey Hürriyet,

Benim Kıbrıs sayfalarım bembeyazdır. Şeffaf, açık ve saydamdır. Memleketime ve insanlarına beslediğim sevgiyle doludur.

Barışa adanmış bir ömrün doldurduğu sayfalardır bunlar.

Bu sayfalarda ne nefret söylemine, ne düşmanlığa, ne karanlık işlere, ne de provokasyonlara rastlayabilirsiniz.

Ya senin Ey Hürriyet, senin Kıbrıs sayfaların nelerle doludur?

Söyleyim:

Yalan haberler, provokasyonlar, 6-7 Eylüller, savaş kışkırtıçılığı ve daha bir sürü saymakla bitmeyen iğrençlikler…

Son örnek de, benimle ilgili son yayınındır. Dünya alem görsün diye sayfamda paylaşıyorum…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft