AktüelGazedda'nın GündemiEvrensel Çocuk Hakları Derneği’nin Genel Kurulu gerçekleştirildi

Evrensel Çocuk Hakları Derneği'nin, 28 Kasım'da Rüstem Kitapevi toplantı salonunda gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda 2 yıl süre ile görev alacak Başkan, Temsil Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri seçildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Evrensel Çocuk Hakları Derneği’nin, 28 Kasım’da Rüstem Kitapevi toplantı salonunda gerçekleştirilen 2. Olağan Genel Kurul toplantısı sonucunda 2 yıl süre ile görev alacak Başkan, Temsil Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri seçildi.

Kalabalık bir katılım ile gerçekleşen Genel Kurul’da Dernek Başkanı Avukat Laden Asilzade’nin konuşmasının ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanı Füsun Özsun, Başkan Vekili Damla Soykut ve yazman Eda Aşan toplantıyı yönetti. Faaliyet raporunun okunması, mali raporun okunması ve aklanması ile birlikte ilk gündem olarak; Dernek tüzüğünün 27. Maddesi gereğince ödenmesi zorunlu yıllık ücret olan 20 Türk Lirası’nın 50 Türk Lirası olarak değiştirilmesi oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda oy birliği ile dernek yıllık aidatı yeni dönem için 50 Türk Lirası olarak değiştirildi. Ardından, yeni dönemde dernek kurullarında görev alacak üyelerin seçimine geçildi.

Yapılan oylama sonucunda Dernek Başkanı Avukat Laden Asilzade yeniden başkanlık görevine seçildi. Ardından 2020-2022 döneminde görev alacak olan üyelerin seçimi yapıldı. Buna göre;

Temsil Kurulu;

Laden Asilzade (Başkan)

Nurten Dayı (Genel Sekreter)

Nesil Bayraktar

Zahide Aliusta

Nevin Ersoy

Aysel Kanioğluları (Asbaşkan)

Sevilay Yıldırımer

Ceren Etçi (Mali İşler Sorumlusu)

Çise Atlas

Disiplin Kurulu;

Eda Aşan

Yalkın Özbahadır

Faika Kuşappi

Denetleme Kurulu;

Beste Aybars Aligüllü

Ulaş Azer

Emel Serdaroğlu

Dernek Başkanı ve Temsil Kurulu ilk resmi toplantılarını 7 Aralık 2020’de gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda görev dağılımları yapıldı. Yeni dönem faaliyetleri planlanarak alt komiteler oluşturuldu. Dernek yönetim kadrosu, yeni dönemde çocuk hakları savunuculuğuna devam edeceklerini, hak odaklı çocuk politikalarının üretilmesi için sivil toplumda çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

Evrensel Çocuk Hakları Derneği Temsil Kurulu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık