AktüelİnsanYaşamEvliler, mutsuzlar ve ev kredisi yüzünden ayrılamıyorlar

Mutsuz oldukları halde evliliklerini sürdüren milyonlarca çift var. Hemen hepsinin farklı bir gerekçesi var. Onlardan biri de birlikte ödemek zorunda oldukları ev kredisi. Ontrava’daki habere göre, her 10 çiftten biri ortak ev kredisi ödeme anlaşması nedeniyle evliliklerini sonlandıramıyor ve mutsuz oldukları halde birarada yaşamaya devam ediyor. İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Avrupa’da yaşayan her 10 eşten biri ortak ödedikleri ev kredisi adına ayrılamıyor ve karşı tarafa katlanmak zorunda kalıyor. Mutsuzluklarına rağmen aynı evi paylaşmak zorunda kalan çiftlerle...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 26, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mutsuz oldukları halde evliliklerini sürdüren milyonlarca çift var. Hemen hepsinin farklı bir gerekçesi var.

Onlardan biri de birlikte ödemek zorunda oldukları ev kredisi.

Ontrava’daki habere göre, her 10 çiftten biri ortak ev kredisi ödeme anlaşması nedeniyle evliliklerini sonlandıramıyor ve mutsuz oldukları halde birarada yaşamaya devam ediyor.

İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, Avrupa’da yaşayan her 10 eşten biri ortak ödedikleri ev kredisi adına ayrılamıyor ve karşı tarafa katlanmak zorunda kalıyor. Mutsuzluklarına rağmen aynı evi paylaşmak zorunda kalan çiftlerle ilgili ankete göre, Avrupa’da 1.8 milyon bu kredi yüzünden boşanamıyor.

Araştırmaya sadece evli değil bekar bireyler de katılırken, bekar çiftlerin yüzde 11’i de ev sahibi olabilmek uğruna mutsuz bir evliliğe katlanmaya hazır olduğunu belirtiyor.

Yaşamın pahalı olduğunu savunan çoğunluk kesim, maaşları birleştirerek ortak girilen ev kredisinin kendilerince daha sağlam bir plan olduğunu belirtti. 2012 yılından bu yana Avrupa’da %50 oranında yükselen ev fiyatları, ortalama gelire sahip bir bireyin tek başına bir  ev alamayacağını gösteriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık