AktüelEkonomi PolitikPolitika“Evi darmadağın ettiler, her tarafı aradılar”

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Yasa dışı kitap ve terör örgütü üyeliği iddialarıyla gözaltına alınan Bengül Gargınsu, Yenidüzen gazetesineden Mert Özdağ ve Devrim Demir’e verdiği röportajda tüm kitaplarını kitapçılardan aldığını belirterek, “Polislerin bulduğu kitaplar arasında Ahmet Şık’ın kitabı vardı, Selahattin Demirtaş’ın kitabıydı. Aziz Tunç’un kitabıydı. Gükten Kışanak’ın kitabıydı. Kitapevlerinde satılan kitaplar bunlar. Deniz Plaza’dan aldıklarım var, Işık Kitapevi’nden aldıklarım var. Türkiye’ye gittiğimde aldıklarım var.” dedi.

Gargınsu evine yapılan polis baskınını ise şu cümlelerle anlattı:

“Polisler geldiğinde duştaydım. Oğlum polislerin geldiğini söyledi. Hemen giyindim, çıktım. Salonda beklemelerini söyledim ancak polis eşliğinde giyindim, odama geçmek zorunda kaldım. 6 tane erkek polis 1 kadın polis gelmişti, evi darmadağın ettiler.

Terör meselesiyle ilgili ise Gargınsu şunları söyledi:

“Bir sandık bulup aldılar. Sandığın üzerinde bir yılız şekli vardı. Polisler bunu farklı bir yere götürmeye çalıştılar.”

“Ben öyle bir şey yapıyora benziyor muyum? 29 yıldır adada yaşayan bir insanım. Halkların kardeşliğini savunana bir insanım. Onların beni şuçladığı yönde hiçbir şeyi kesinlikle kabul etmiyorum. Etmeyeceğim de zaten…”

Yenidüzen haberinin tamamı için tıklayınız

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©