AktüelİnsanYaşamEvet, Edi ile Büdü eşcinsel

Uzun süredir Edi ve Büdü’nün (Bert, Ernie) sevgili olduğu konusunda söylentiler, parodiler ve karikatürler vardı. Yıllarca Susam Sokağı’nda senarist ve şarkı sözü yazarı olarak çalışan Saltzman konuya açıklık getirdi. Saltzman online dergi  “Queerty” ile yapılan bir röportajda bunu doğruladı ve Edi ve Büdü’yü yazarken hep bir çift olarak düşündüğünü söyledi. Saltzman, film yapımcısı Arnold Glassman ile 20 yıl birlikte yaşadı. Saltzmans röportajda ikisi arasındaki ilişkinin Edi ve Büdü arasındaki ilişkinin bir benzeri olduğunu söyledi. Saltzman kuklalarla kendi ilişkisi arasındaki tek...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Uzun süredir Edi ve Büdü’nün (Bert, Ernie) sevgili olduğu konusunda söylentiler, parodiler ve karikatürler vardı. Yıllarca Susam Sokağı’nda senarist ve şarkı sözü yazarı olarak çalışan Saltzman konuya açıklık getirdi. Saltzman online dergi  “Queerty” ile yapılan bir röportajda bunu doğruladı ve Edi ve Büdü’yü yazarken hep bir çift olarak düşündüğünü söyledi.

Saltzman, film yapımcısı Arnold Glassman ile 20 yıl birlikte yaşadı. Saltzmans röportajda ikisi arasındaki ilişkinin Edi ve Büdü arasındaki ilişkinin bir benzeri olduğunu söyledi. Saltzman kuklalarla kendi ilişkisi arasındaki tek farkın ise kuklaların başından beri birlikte oturmaları olduğunu belirtti.

Ancak Susam Sokağı’nın sosyal medya hesaplarında kuklaların ilişkisi şimdiye kadar hep reddedildi. Birkaç yıl önce Susam Sokağı’nın Facebook hesabından “en iyi arkadaşlar” başlıklı bir yazı paylaşılmıştı. Yazıda “Edi ve Büdü ile okul öncesi çocuklara, insanların çok farklı olsalar da iyi arkadaş olabileceklerini göstermek istiyoruz” denilmişti.

Susam Sokağı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise “Her zaman dediğimiz gibi Bert ve Ernie en iyi arkadaşlar. Okul öncesi çocuklara birbirinden çok farklı insanların da iyi arkadaş olabileceğini öğretmek için yaratıldılar. Her ne kadar erkek karakterler olarak tanımlansalar ve insani özellikler ve karakteristikler taşısalar da (diğer Susam Sokağı karakterleri gibi) hâlâ bir kukla olarak kalmaya devam ediyorlar ve cinsel bir yönelimleri bulunmuyor” denildi.

No Title

No Description

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık