koronavirusEvde izolasyon çalışmaları “yine” başladı

Hükümet birkaç ayda bir başlattığı “evde izolasyon” çalışmalarına yeniden başladığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümet birkaç ayda bir başlattığı “evde izolasyon” çalışmalarına yeniden başladığını duyurdu.

29 Ekim 2020 tarihinde evde izolasyonla ilgili çalışma başlatıldığını duyuran hükümet, çalışmalara başladığını bir kez daha duyurdu.

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, evde izolasyon uygulamasına yönelik çalışmalara başlandığına işaret ederek, Perşembe veya Cuma gününe tamamlanması hedeflenen yeni uygulamadan ilk etapta kronik hastalığı ve çocukları olan kişilerin faydalanmasının düşünüldüğünü  belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman şunları kaydetti:

Az önce hükumetten yapılan “evde izolasyon uygulaması çalışmalarına başladık” açıklamasını görünce merak edip kısa bir tarama yaptım. 29 Ekim 2020 tarihli basında yine hükumetten “ev karantinası uygulaması başlıyor” açıklaması yapılmış. Dört ay geçti üzerinden. İşte “planlama”, işte “yönetim”!!!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık