koronavirusEvcil hayvanını ‘kendi sokağında’ gezdirene tolerans gösterilecek

Başbakan Yardımcısı Özersay, evcil hayvanlarını ‘kendi sokaklarında’ gezdirmesi süresince, polis tarafından, hayvan sahiplerine tölerans gösterileceğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 1, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Yardımcısı Özersay, evcil hayvanlarını ‘kendi sokaklarında’ gezdirmesi süresince, polis tarafından, hayvan sahiplerine tolerans gösterileceğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, bu konudaki soru üzerine, “Aynı dertten ben ve eşim de mustaribiz. Evet, Rum tarafı o açıdan daha medeni bir karar ortaya koydu. Polis Genel Müdürümüz ile bu konuyu görüştüm, eğer kendi evinin sokağında gezdiriyorsa, bir esneklik sağlanacak” şeklinde konuştu.

Özersay, bu güne kadar, sokağa çıkma yasağını ihlal eden ve hakkında dava okunan kişiler arasında, köpek gezdiren birinin bulunmadığını söyledi.

Özersay, “Fakat bu esneklik, Balabayıs,’tan Girne’ye kadar köpeğimi gezdireyim noktasında tabi ki sağlanmayacak. Fakat sokağında gezdirirse, polis o toleransı gösterecek” şeklinde konuştu. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık