EkonomiEurogrup Kıbrıs’ı Görüşecek

Pazartesi günü Brüksel’de toplanacak olan Eurogrup Maliye Bakanları toplantısının gündeminin ana konusu, kurtarma programının tamamlanması sonrası Troyka’nın Kıbrıs’ın güneyinde gerçekleştirdiği denetim sonuçları olacak. RİK muhabirinin Euro Bölgesi yetkililerinin  açıklamalarına dayanarak verdiği haberinde , programın izlenmesinin tamamlaması sonrası şimdi de büyük borç devam ettiği sürece Troyka’nın  düzenli kontrollere devam edeceğini duyurdu. Avrupalı bir yetkili de Kıbrıs ekonomisi eskiye göre güçlü bir büyüme gösterse ve çok daha iyi durumda olsa da, kamu ekonomisinin ve geri dönmeyen kredilerin  sürdürülebilirliği...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Pazartesi günü Brüksel’de toplanacak olan Eurogrup Maliye Bakanları toplantısının gündeminin ana konusu, kurtarma programının tamamlanması sonrası Troyka’nın Kıbrıs’ın güneyinde gerçekleştirdiği denetim sonuçları olacak.

RİK muhabirinin Euro Bölgesi yetkililerinin  açıklamalarına dayanarak verdiği haberinde , programın izlenmesinin tamamlaması sonrası şimdi de büyük borç devam ettiği sürece Troyka’nın  düzenli kontrollere devam edeceğini duyurdu. Avrupalı bir yetkili de Kıbrıs ekonomisi eskiye göre güçlü bir büyüme gösterse ve çok daha iyi durumda olsa da, kamu ekonomisinin ve geri dönmeyen kredilerin  sürdürülebilirliği konusunda sorunları var.

Avrupalı yetkili, Hükümetin girişimleri açısından zor bir Meclis bileşenin varlığına da dikkat çekti.  Kıbrıs’ın  jeopolitk önemine dikkat çekerken de adanın olası yeniden birleşmesinin ve ekonomik durumunun  gelecekte de Euro Grubu meşgul edeceğini söyledi.

Euro Grup yetkilisine göre  Kıbrıs sorununda görüşmeler tazminatlar, ortak ya da ayrı bütçeler, bankaların denetimi gibi ekonomik ilgi açısından da bir dizi konuyu içeriyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık