AktüelEkonomi PolitikEuro 10 TL oldu!

Türkiye piyasalarında TC Merkez Bankası'nın sıkılaştırma hamlesine bir yenisini daha eklemesine karşın TL'deki değer kaybı sürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 5, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Türk Lirası’nda yaşanan anormal boyutlardaki erime Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 22 Ekim’deki faizleri değiştirmeme kararının ardından hız kesmeden devam ediyor.

Türk Lirası sterlinden sonra bugün Euro karşısında da “sıfırlandı”. Artık “10 TL” ile “1” Euro almak mümkün değil. TL’nin Euro karşısındaki değer kaybı yılbaşından bu yana yüzde 35’i aştı.

Dün 8,40’ün üzerine çıkan dolar, bugün güne 8,43’ün üzerine taşıdı. TC Merkez Bankası’nın para politikasında sıkılaştırma hamleleri peş peşe devam ederken, dolarda yukarı yönlü eğilim korunuyor.

Euro 10 Lira

Euro ise tarihi seviyelerini 10 liraya taşdı. İngiliz Sterlini ise 11 lirayı aşarak 11,08 TL’den işlem görmeye başladı ve tarihi zirvesini yeniledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..