AktüelGazedda'nın GündemiEski Büyükelçi: Kıbrıslıtürkleri rahat bırakın

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kıbrıs'taki emekli elçisi Kaya Türkmen, kişisel sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ta da görev yapmış emekli büyükelçisi Kaya Türkmen, kişisel sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin emekli Büyükelçisi Kaya Türkmen, Türkiye hükümetleri ve yurttaşlarına seslenerek, Kıbrıslıtürkleri rahat bırakmaları çağrısında bulundu.

Türkmen açıklamasında, “sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatının terk edilmesi gerektiğini de belirterek, saldırıları kınadı.

Türkmen, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “bir an önce Türkiye Cumhuriyetinin 82. ili olmayı arzu ediyoruz” demesinin mi beklendiğini sorarak, Denktaş’ın dahi böyle bir cümle kurmadığını ve Kıbrıslıtürklerin rahat bırakılması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’deki yetkili ve yurttaşların “sizi biz kurtardık, nankörler” edebiyatını terk etmesi gerektiğini de belirten Türkmen, kktc’nin Türkiye tarafından ilhakının felaket olacağı, hatta berbat bir iş olacağını da kaydetti.

Türkmen açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanı haklıdır. Kendi ülkesindeki berbatlıklara laf edemeyen kişilerin, kktc Cumhurbaşkanı’na atış serbest mantığıyla saldırmalarını ayıplıyorum, kınıyorum…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık