AktüelEkonomi PolitikEşini darp etti, bin TL teminatla serbest bırakıldı!

Kendisiyle cinsel ilişki yaşamadığı gerekçesiyle karısına şiddet uygulayan H.U, mahkemenin uygun gördüğü bin TL’lik teminatla serbest bırakıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 20, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kendisiyle cinsel ilişki yaşamadığı gerekçesiyle karısına şiddet uygulayan H.U, mahkemenin uygun gördüğü bin TL’lik teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün, kendisiyle sevişmediği gerekçesiyle eşine şiddet uyguladığı iddiası ile polis tarafından tutuklanan H.U., teminatla serbest bırakıldı. 

KIBRIS Gazetesi’nden Emine Uysal’ın haberine göre, zanlının 17 Ağustos tarihinde Lefkoşa’daki ikametgâhında, kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istemediği gerekçesi ile eşinin yüzüne, kollarına ve vücudunun muhtelif yerlerine defalarca vurmak suretiyle, eşini ciddi bir şekilde darp ettiği ifade edildi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı H.U’nun yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz kalmasına emir verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft