AktüelEkonomi PolitikEşini darp etti, bin TL teminatla serbest bırakıldı!

Kendisiyle cinsel ilişki yaşamadığı gerekçesiyle karısına şiddet uygulayan H.U, mahkemenin uygun gördüğü bin TL’lik teminatla serbest bırakıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 20, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kendisiyle cinsel ilişki yaşamadığı gerekçesiyle karısına şiddet uygulayan H.U, mahkemenin uygun gördüğü bin TL’lik teminatla serbest bırakıldı.

Lefkoşa’da geçtiğimiz gün, kendisiyle sevişmediği gerekçesiyle eşine şiddet uyguladığı iddiası ile polis tarafından tutuklanan H.U., teminatla serbest bırakıldı. 

KIBRIS Gazetesi’nden Emine Uysal’ın haberine göre, zanlının 17 Ağustos tarihinde Lefkoşa’daki ikametgâhında, kendisiyle cinsel ilişkiye girmek istemediği gerekçesi ile eşinin yüzüne, kollarına ve vücudunun muhtelif yerlerine defalarca vurmak suretiyle, eşini ciddi bir şekilde darp ettiği ifade edildi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı H.U’nun yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz kalmasına emir verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık