AktüelPolitikaBRT’de sansür: Esendağlı’nın konuşması sansürlendi

Barolar Birliği Başkanı ve avukat Hasan Esendağlı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, UKÜ'de gerçekleştirilen kongrede yaptığı konuşmanın BRT tarafından pas geçildiğini kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Barolar Birliği Başkanı ve avukat Hasan Esendağlı, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, UKÜ’de gerçekleştirilen kongrede yaptığı konuşmanın BRT tarafından pas geçildiğini kaydetti.

Esendağlı BRT’de diğer konuşmacıların konuşmalarına yer verilirken, kendisinin konuşmasına yer verilmediği kaydederek şunları paylaştı:

“Sansürün ekşimsi tadını hissetmek de varmış meğer. Geçtiğimiz Cuma günü UKÜ’de gerçekleşen Kongre’de yapılan açılış konuşmalarını hem TV Haberleri’nde hem de hazırladığı bültende servis eden BRT, diğer konuşmacıların söylediklerine yer verirken; benim konuşmamın içeriğini tamamen pas geçti. Oysa çok aksi bişey söylediğimi de düşünmüyorum. Konuşmamın özeti, Kıbrıs’ta çözüm görüşmelerine son verilmesi ve iki devlet esasının benimsenmesi gerektiğini ifade eden; ayrıca Kıbrıs’ta söylenmesi gereken son sözün ne olduğunu Türkiye’de düzenlenen konferansta belirlediklerini ifade eden T.B.B Başkanı Sn. Metin Feyzioğlu’na küçük bir cevaptan ibaretti. Bu cevabın içeriği de, Self determinasyon hakkı ve bağımsızlık bildirgesinde yer alan federal çözüm hedefi çerçevesinde, Kıbrıs’ta böylesi bir politika değişikliği yapmaya yetkili tek makamın Kıbrıs Türk Halkı olduğu ve Kıbrıs’ta söylenecek son sözü de Kıbrıslıların söylemesi gerektiği idi.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık