AktüelEkonomi Politik“Esas sorun iktidar olmayan hükümetler!”

Sol Hareket adına yazılı açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, yıllardır denenen farklı hükümet modellerinin hepsinin de hüsranla sonuçlandığını belirterek, bunun temel nedeninin iktidar olamamak ve kendi kendini yönetememek olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

4’lü koalisyon hükümetinin menfaat ve çıkar üzerine kurulduğunu ve dağılmasının beklenen bir gelişme olduğunu belirten Korkmazhan, verilen hiçbir sözün yerine getirilmediğini ve aylarca toplumla alay edildiğinin altını çizdi.

Gerçek anlamda iktidar mücadelesi vermek yerine, aylarca hükümetçilik oyunu oynandığını ve toplum yararına hiçbir politikanın hayata geçirilemediğini kaydeden Korkmazhan, geçen 14 aylık sürede hükümet olduğunu iddia edenlerin basiretsizlikleri nedeniyle ekonomik krizin, yoksulluğun, enflasyonun, her türlü eşitsizlik ve sömürünün, belirsizlik ve göçün daha da derinleştiğini kaydetti.

Kıbrıs’ın kuzeyinin Türkiye’nin kontrolü altında ve her anlamda bağımlı olduğunu vurgulayan Korkmazhan, bu gerçeği görmezden gelerek demokrasi ve bağımsızlık varmış gibi yaparak hükümetçilik oyunu oynamaya kalkışmanın sonuçlarının ağır olduğunun bir kez daha görüldüğünü vurguladı.

Emek, demokrasi ve barış güçleri bir araya gelmeli!

UBP önderliğinde kurulacak sözde yeni hükümetin yeni bir yağma ve talan döneminin başlangıcı olacağını, kamusal varlıkların ve toplumsal özgürlüklerin tehdit altında olduğunu kaydeden Korkmazhan, tüm emek, demokrasi ve barış güçlerinin ortak bir program ve strateji temelinde bir araya gelmesini şart olduğunu kaydetti.

Emek, demokrasi ve barış güçleri açısından yapılması gerekenin rejimin çizdiği sınırlar içerisine hapsolmayı ve hükümetçilik oyunlarını reddetmek olduğunu vurgulayan Korkmazhan, esas olanın gasp edilen siyasi irademizi geri almak, gerçek anlamda iktidar mücadelesini örgütlemek ve Kıbrıs sorununda erken federal çözüme ulaşmak için birlikte çalışmak olduğunun altını çizdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©