AktüelGazedda'nın GündemiErsin Tatar’ın tutarsızlığı sürüyor

Ulusal Birlik Partisi'nin toprak verilmesi konusundaki tavrı bilinirken, Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, dün yaptığı açıklamada, toprak verilebileceğini bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 25, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ulusal Birlik Partisi’nin toprak verilmesi konusundaki tavrı bilinirken, Başbakan ve UBP Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar, dün yaptığı açıklamada, toprak verilebileceğini bildirdi.

Başbakan Ersin Tatar’ın tutarsız açıklamaları sürüyor. Ulusal Birlik Partisi’nin geleneği gereği kktc topraklarından taviz verilemeyeceği politikasına rağmen Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi farklı bir açıklamada bulundu.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Express’e konuşan Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs müzakerelerinde yıllardır konuşulan federasyon formülünün meyvesini vermediğini dile getirerek, artık iki devletli çözüm için müzakere edilmesi gerektiğini belirterek “gelecek için çalışmalıyız. Biz, iki devletli modelin bir çözüm için temel olacağını düşünüyoruz. Eğer bu yönde bir çözüme ulaşılırsa ve doğal gaz için ortak bir komite kurulursa biz de toplam toprak oranımızı yüzde 36’dan 30’a indirebiliriz” ifadelerini kullandı.

UBP, federal çözüm için toprak iadesini “taviz” olarak görüp karşı çıkarken, “iki devletli çözüm” için toprak verilebileceğini Genel Başkan düzeyinde dillendiriyor.

Ersin Tatar, daha önce 2016 yılında “Bir Garış Toprak Vermeyik Platformu”nun eylemine de katılarak, eylemcilere destek vermişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık