AktüelGazedda'nın GündemiErsin Tatar’a soru: kktc Meclisi’ni nasıl izlemiştiniz?

Kıbrıs’ın kuzeyindeki Meclis işgaline ses çıkarmayan seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, söz konusu ABD olunca laf ebeliği yapmaktan kendini alamadı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyindeki Meclis işgaline ses çıkarmayan seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, söz konusu ABD olunca laf ebeliği yapmaktan kendini alamadı.

2018 yılında Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen saldırı sonrasında Cumhuriyet Meclisi’nin damından kabile bayrağı sallayan saldırganlarla beraber fotoğraflar çektiren Ersin Tatar, söz konusu Amerikan Kongresi olunca konuşmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkanlık seçimlerinden sonra başlayan ve artarak devam eden, dün ise Kongre binasının göstericiler tarafından basılmasına kadar varan siyasi krizi endişe ile izledikleri ifade edilerek, tüm tarafların makul ve sağduyulu davranacağı inancıyla siyasi olgunluk içinde, sükunetin sağlanmasının dilendiği belirtildi.

Hatırlanacağı üzere 21 Ocak 2018 tarihinde Afrika Gazetesi önünde başlayan saldırılar Cumhuriyet Meclisi’ne taşınmış, saldırganlar ellerinde taşıdığı kabile bayrağını Meclisin damında sallamıştı. Yaşanan olayların ardından daha sonra suçlu bulunarak hapis cezasına çarptırılan saldırganlar, Meclis’e girerek aralarında Ersin Tatar’ın da bulunduğu milletvekilleri ile fotoğraflar çektirmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık