AktüelGazedda'nın GündemiErsin Tatar YDP’ye olan borcunu ödüyor

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim döneminde desteğini aldığı Yeniden Doğuş Partisi’ne borcunu ödemeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim döneminde desteğini aldığı Yeniden Doğuş Partisi’ne borcunu ödemeye başladı. Tatar, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkan Yardımcısı Enver Öztürk’ün Yüksek Adliye Kurulu üyeliğine atadı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşanan gelişmeyi aktaran Öztürk, Ersin Tatar’a kendisini bu göreve layık gördüğü için teşekkür etti. Görevini hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak gerçekleştireceğini vurgulayan Öztürk, adalet duygusu ile görevini sürdüreceğini aktardı.

Enver Öztürk, daha önce 2018 yılında Afrika Gazetesi’ne yönelik düzenlenen saldırılarda tutuklanan faşist saldırganların avukatlığını üstlenmişti.

Bilindiği üzere, Ersin Tatar’ın makama gelmesinin ardından YDP ilk kez hükümete gelmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık