AktüelGazedda'nın GündemiErsin Tatar ve ekibi bildiğiniz gibi

Cumhurbaşkanlığı Resmi sayfasından, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kıbrıs'ın kuzeyinde misafir olarak bulunan bir doktora müdahale ederek sözünü kesen Ersin Tatar'ın çirkin tavrının, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görülmesi için, Erdoğan etiketlenerek paylaşım yapıldı.
Gazedda KıbrısMart 14, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanlığı Resmi sayfasından, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kıbrıs’ın kuzeyinde misafir olarak bulunan bir doktora müdahale ederek sözünü kesen Ersin Tatar’ın çirkin tavrının, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görülmesi için, Erdoğan etiketlenerek paylaşım yapıldı.

Tatar’ın “Erdoğan’a hakaret edildi” imajıyla yaptırdığı yalan haberde; “Tatar, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten’in, Türkiye’de yaşandığını iddia ettiği doktor sorunlarını dile getirdiği ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldığı cümlelerine sert tepki gösterdi” denildi.

Olay neydi?

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla katıldığı törende konuşan Türkiye Tabipler Birliği temsilcisi Dr. Ali İhsan Ökten‘in Türkiye‘deki hükümet ve sağlık sistemi eleştirilerine tahammül edemeyerek, Ökten’in konuşmasını keserek olay çıkarmıştı.

Ökten konuşmasında, Türkiye’deki doktorların yaşadığı sorunları anlatarak, 5 dakika molayla çalıştırıldıklarını, pandemide hak ihlalleri yaşadıklarını, görev başında şiddete uğradıklarını hatta öldürüldüklerini belirterek, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın istifa eden doktorlara “Giderseniz gidin” dediğini hatırlatmıştı.

Konuşmayı dinleyenler arasında olan Tatar ise Türkiye ve Erdoğan’ın eleştirilmesini hazmedemedi ve konuk Doktor Ökten’in konuşmasın önce el kol işaretleriyle tepki gösterdi.

Tatar sonrasında ise “Burası KKTC’dir, sizin ülkenin sorunlarını dinlemeye gelmedik” diyerek çıkıştı. Tatar’a Kıbrıslı ev sahibi doktorlar müdahale etti ve alkışlarla protesto etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık