AktüelKıbrıs SorunuErsin Tatar; bozuk plak gibi…

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bozuk plak gibi, belirli aralıklarla başa sarmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bozuk plak gibi, belirli aralıklarla başa sarmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Financial Times’a verdiği bir demeçte ırkçı bir yaklaşım sergileyen ve daha sonra bunu ‘reddeden’ Ersin Tatar, bu kez de AKP’nin seçim çalışmaları için bulunduğu Hatay’da yaptığı bir konuşmada Kıbrıs’ta Kıbrıslı diye bir millet olmadığını iddia etti.

AKP’nin seçim çalışmaları için Türkiye’de olan atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Hatay Valiliği’ni ziyaret etti.

Orada bir açıklama yapan Tatar, “Kıbrıs’ta iki ayrı halk vardır, bunu bütün dünya böyle bilmeli. Kıbrıslı diye bir millet yoktur. Kıbrıs’ta ya Türk’sünüz ya Rum’sunuz. Asırlardan beri Kıbrıs Türk halkı Osmanlı döneminde Kıbrıs’ın yöneticileri olarak hep oralarda varlığını sürdürdü. İngiliz yönetimi döneminde birtakım sıkıntılar yaşadık ama hiçbir zaman Rumların boyunduruğu altına girmedik. Bu çok önemli, şimdi dolayısıyla artık bu federasyon entrikaları, federasyonun bizi sürükleyeceği, hatta 1974 öncesine götüreceği tehlikeyi artık geride bırakmış durumdayız.” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık