AktüelMedya OdasıErönen: Onlar durmuyorsa yineleyelim; korkmuyoruz, susmayacağız

Sol Hareket Örgüt Sekreteri Orhan Erönen, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir‘e destek belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket Örgüt Sekreteri Orhan Erönen, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir‘e destek belirtti.

Sol Hareket adına yazılı açıklama yapan Erönen, Ali Kişmir’in İstanbul’da maruz bırakıldığı, daha önce Ali Bizden ve Ahmet Cavit An‘a da yapılan bilindik muameleye toplumun şaşırmamış olmasının, AKP hükümetinin Kıbrıslıtürklerin iradesi ve kimliği üzerine olan baskıcı, tahakkümcü ve işgalci yaklaşımının son dönemlerde ne kadar tutarlı bir hale geldiğinin göstergesi olduğunu vurguladı.

Erönen, “Kıbrıs’ın kuzeyinde yer alan işbirlikçiUBP ve diğer partilerin, kendi vatandaşları ile alakalı hiçbir girişimde bulunmuyor olması, bir sömürge yönetiminden farkları olmadıklarının ispatıdır” dedi.

“Korkmuyoruz, susmayacağız”

Hükümetin halihazırda, ‘G82 – milli güvenlik tehdidi‘ listesinin açıklanması için hiçbir girişimde bulunulmadığını, vatandaşı olduğunu iddia ettiği kişilere biraz olsun bile sahip çıkmadığını belirten Erönen, tüm Kıbrıslıtürklerin irade ve onurunu teslim eden işbirlikçi kayyum yönetiminin, işgal altındaki bu topraklarda demokrasiden, hak ve özgürlüklerden ne kadar uzak olduğumuzu her gün gösterdiğini söyledi.

Erönen, “2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik hazırlanan #müdahale raporunda tehdit edildiği yönünde beyanları bulunan Ali Kişmir’in yanında olduğumuzu bildirir, bu mücadelede tüm ilerici örgütlerin talep ve eylem bütünlüğü içerisinde olması gerekliliğini yineleriz. Onlar durmuyorsa, bizim de yinelememiz gerekiyor: #korkmuyoruz, #susmayacağız!” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık