AktüelGazedda'nın GündemiErişim engeli komedisi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın YouTube'da bulunan bir video hakkında "erişim engeli" kararı alınmasının ardından, video bir türlü engellenemedi. Kıbrıs Postası'nın haberine göre, gerekli altyapının olmaması videoya erişimin engellenmesi noktasında sıkıntı yarattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 27, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın YouTube’da bulunan bir video hakkında “erişim engeli” kararı alınmasının ardından, video bir türlü engellenemedi. Kıbrıs Postası’nın haberine göre, gerekli altyapının olmaması videoya erişimin engellenmesi noktasında sıkıntı yarattı.

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi ve Savcılık’ın suç duyurusunda bulunmasının ardından mahkemenin Bilişim Suçları Yasası uyarınca bir videonun erişiminin engellenmesi yönünde emir vermesi teknik detaylarda boğuldu.

Kıbrıs Postası muhabirinin elde ettiği bilgilere göre Bilişim Suçları Yasası kapsamında “erişimi engelleyecek yetkili kurum” olarak belirlenen BTHK, KKTC’deki İnternet Servis Sağlayıcılarından (İSS), YouTube’daki içeriğin engellenmesini talep etti fakat KKTC’deki İSS’lerin böyle bir altyapısının bulunmadığı yanıtıyla karşılaştı.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık