AktüelGazedda'nın GündemiErhürman’dan bir garip açıklama

7 ay öncesine kadar kktc’nin Başbakanı olan Tufan Erhürman, bugün yayımladığı basın açıklamasıyla toplumsal seferberlik çağrısında bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, toplumsal seferbelik çağrısında bulundu.

7 ay öncesine kadar kktc’nin Başbakanı olan Tufan Erhürman, bugün yayımladığı basın açıklamasıyla toplumsal seferberlik çağrısında bulundu.

CTP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Tufan Erhürman, “Yol Yoksa Seyrüsefer da Yok” eylemini selamlayarak, hareketin son derece ciddi bir toplumsal duyarlılığın göstergesi olduğuna işaret etti.

Ulaştırma, sağlık, eğitim gibi temel alanlardaki yatırım ihtiyacının böyle bir toplumsal hareket aracılığıyla gündeme gelmesi çok önemli olduğunu söyleyen Erhürman, bu çağrının gençlerin öncülüğündeki bir toplumsal hareketten gelmesi çok değerli olduğunu altını çizdi.

460 gün boyunca 4’lü koalisyon ile iktidarın başında bulunan Tufan Erhürman’ın, bahsettiği yatırım ihtiyaçları ile ilgili hiçbir adım atmazken, muhalefette olduğu bugünlerde aklına geleni söylemekten geri durmaması ise dikkat çekiyor.

Erhürman’ın yaptığı açıklama ve eylemi bir fırsat olarak görmesi, yarın akşam saatlerinde sokağa çıkmayı planlayan eylemciler arasında huzursuzluk yarattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık