AktüelÖzel HaberErhürman kendi ifadelerini imzalamadı, rapordan çıkarıldı

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile rapor kapsamında görüşülmesine rağmen, Erhürman, beyanını imzalamak istemediğini ifade ettiğinden dolayı, raporda söylemlerine yer verilmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Özel Haber
Özgür Gazete / GazeddaKıbrıs

“Müdahalenin İstihbarat Tablosu” adlı raporu hazırlayan ekip, rapor kapsamında, HP Genel Başkanı Kudret Özersay, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’la da görüşmek istedi.

Ekip, Özersay ve Arıklı görüşmek istemediğini, Erhürman’la ise önce görüştüklerini ama sonrasında Erhürman’ın anlattıklarını imzalamak istememesi nedeniyle, ifadelerinin rapordan çıkarıldığını belirtti

Özersay ve Arıklı konuşmadı, Erhürman imzalamak istemedi

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ile rapor kapsamında görüşülmesine rağmen, Erhürman, beyanını imzalamak istemediğini ifade ettiğinden dolayı, raporda söylemlerine yer verilmedi. 

Halkın Partisi Genel Başkanı ve 2020 Cumhurbaşkanlığı seçiminde bağımsız aday olan Kudret Özersay ile Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı ve seçimde Cumhurbaşkanı adayı olan Erhan Arıklı ile görüşme talep edildi de ama ikisiyle de görüşme gerçekleştirilemedi.

Raporda konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: 

“Seçime bağımsız aday olarak katılan Kudret Özersay’dan randevu talep edilmiş, önce olumlu yanıt verilmiş ancak daha sonra birçok kez kendisiyle iletişim kurulmaya çalışılmasına rağmen geri dönüş olmamıştır. Kudret Özersay ile görüşülememiştir. 

Seçime YDP adayı olarak katılan Erhan Arıklı’dan randevu talep edilmiş ancak kendisinden yanıt alınamamıştır.

Seçime CTP adayı olarak katılan Tufan Erhürman ile yapılan görüşme metne dökülmüş, ancak kendisi rapor yayınlanmadan hemen önce beyanlarının altına imza atmayı doğru bulmadığını belirtmiştir. Bu yüzden, kendisiyle 07.01.2021 tarihinde yapılan röportaja raporda yer verilmemiştir”

Raporun tamamı için TIKLAYIN

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık