AktüelGazedda'nın GündemiErhan Arıklı bir öyle, bir böyle

Pandemi dolayısıyla evde kaldığımız dönemde seçimlerin ertelenmesi kararına karşı çıkan ve kararı mahkemeye götüren Erhan Arıklı, bu kez seçimlerin ertelenmesi için çağrıda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Pandemi dolayısıyla evde kaldığımız dönemde seçimlerin ertelenmesi kararına karşı çıkan ve kararı mahkemeye götüren Erhan Arıklı, bu kez seçimlerin ertelenmesi için çağrıda bulundu.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı, halkın tepki olarak sandığa gitmemeyi ciddi olarak gündemine aldığını savunarak hükümeti, seçimleri erteleme ve ekonomik sorunlarla daha fazla ilgilenme konusunda son kez uyardıklarını açıkladı.

Arıklı hükümeti eleştirdiği yazılı açıklamasında, “Artan yerel bulaş halkı ciddi bir paniğe sokarken, aylardan beri süregelen ekonomik kriz, binlerce insanımızı işsiz bırakmış, borçlu olan on binlerce kişi tefeci bankaların insafına terk edilmiştir. Öte yandan bir türlü durdurulamayan dövizin yükselişi ülkemizi tam bir kaosa sokmuştur” ifadelerini kullandı.

Daha önce de ertelemeye karşı çıkmıştı

Yüksek Seçim Kurulu’nun 26 Nisan’da yapılacağını duyurduğu Cumhurbaşkanlığı seçimi, koronavirüs nedeniyle Meclis Genel Kurulu’unda 19 Mart’ta 41 evet ve 2 ret oyuyla ve oy çokluğuyla 11 Ekim’e ertelenmiş, eğer olacaksa ikinci turun 18 Ekim’de yapılmasına, Cumhurbaşkanı yeniden seçilinceye kadar Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı görevine devam etmesine karar verilmişti.

Karara Genel Kurul’da karşı çıkan YDP, 27 Nisan’da Anayasa Mahkemesi’ne dava dosyalamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık