AktüelGazedda'nın GündemiErel: Polis TC’ye bağlı olduğu sürece sonuca varamazsınız

Kıbrıs AB Derneği eski Başkanı Ali Erel, gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili ortaya atılan iddiaların Kuzey Kıbrıs makamlarınca sorgulanmasının polisin Türkiye makamlarına bağlı olması nedeniyle çok da mümkün olamayacağını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs AB Derneği eski Başkanı Ali Erel,  gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili ortaya atılan iddiaların Kuzey Kıbrıs makamlarınca sorgulanmasının polisin Türkiye makamlarına bağlı olması nedeniyle çok da mümkün olamayacağını belirtti.

Mayıs TV’de konuşan Ali Erel, Polis direkt olarak Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri yani Türkiye Genel Kurmayına bağlı, siz kime direktif verip bu insanların ifadesini alacaksınız, bu çok da mümkün değil, ancak toplum bu konuyu ve bağlantılı olarak sözü edilen uyuşturucu ve benzeri yasadışılıkları gündeminden düşürmeli. Bu olaylar bir kez daha uluslararası hukukun içinde yer alma ve adada bir çözümü zorlamanın önemini ortaya koymaktadır” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık