AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıs SorunuErdoğan’ın ziyareti öncesi Varosha’daki okulun Yunanca ismini kaldırdılar

Varosha-Maraş’ta bulunan “Helen Ortaokulu” binasının üzerinde bulunan “Helen Ortaokulu” anlamındaki Yunanca ismi kaldırdılar. Türkiye AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde kapalı Maraş’taki hazırlıklar sürerken, ortaokul binasının önündeki alan yeniden düzenleniyor. Erdoğan’ın ziyareti öncesinde “Rum Ortaokulu” binasının üzerindeki Yunanca yazının kaldırılması Kıbrıs’ın güneyinde basın ve sosyal medyada gündem oldu. Kıbrıslırum yurttaşlar anılarının yok edilmesinden ve kendi mülkleri üzerindeki çalışmalardan rahatsızlıklarını dile getiriyorlar. Fotos: Dialogos
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Varosha-Maraş’ta bulunan “Helen Ortaokulu” binasının üzerinde bulunan “Helen Ortaokulu” anlamındaki Yunanca ismi kaldırdılar.

Türkiye AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde kapalı Maraş’taki hazırlıklar sürerken, ortaokul binasının önündeki alan yeniden düzenleniyor.

Erdoğan’ın ziyareti öncesinde “Rum Ortaokulu” binasının üzerindeki Yunanca yazının kaldırılması Kıbrıs’ın güneyinde basın ve sosyal medyada gündem oldu.

Kıbrıslırum yurttaşlar anılarının yok edilmesinden ve kendi mülkleri üzerindeki çalışmalardan rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

Fotos: Dialogos

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık