AktüelGazedda'nın GündemiErdoğan’ın gazabı sol-sağ ayırt etmiyor: Boran hakkında soruşturma açıldı

Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması beklenen Dr. Ahmet Boran hakkında soruşturma başlatıldı. Kıbrıs’ın kuzeyindeki ifade özgürlüğü alanı sadece sol çizgide siyaset edenler için daralmıyor. Milliyetçi çizgiye sahip olan yurttaşlar da, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmeye kalktığı zaman, soruşturmaya tabii tutuluyor. Milliyetçi bir çizgiye sahip olan ve Facebook üzerinden yaptığı son yayınında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanısıra, Kıbrıs’ın kuzeyindeki idareyle ilgili de eleştirilerde bulunan Dr. Ahmet Boran hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Boran’ın yaptığı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması beklenen Dr. Ahmet Boran hakkında soruşturma başlatıldı.

Kıbrıs’ın kuzeyindeki ifade özgürlüğü alanı sadece sol çizgide siyaset edenler için daralmıyor. Milliyetçi çizgiye sahip olan yurttaşlar da, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmeye kalktığı zaman, soruşturmaya tabii tutuluyor.

Milliyetçi bir çizgiye sahip olan ve Facebook üzerinden yaptığı son yayınında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yanısıra, Kıbrıs’ın kuzeyindeki idareyle ilgili de eleştirilerde bulunan Dr. Ahmet Boran hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Boran’ın yaptığı canlı yayın ile TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  ”Türkiye’nin de, Kıbrıs’ın da içine ettin ellerini çekeceksin bu Kıbrıs’tan. Yayınlarıma karışamazsın” şeklinde ifadelerde bulunmasının ardından TC’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “KKTC Polis makamları tarafından bu şahıs hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Sonucunu takip edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Bu arada, Boran’ın bahsi geçen yayını yaptıktan kısa bir süre sonra Facebook hesabını kapattığı da gözlemlendi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık