AktüelDünyaErdoğan’dan Taliban’a destek

Afganistan‘dan 552 Türk vatandaşının tahliye edildiğini açıklayan TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afgan halkının huzuru, noktasında her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Afganistan‘dan 552 Türk vatandaşının tahliye edildiğini açıklayan TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afgan halkının huzuru, noktasında her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Taliban yöneticilerini kabul edebileceği daha önce de ifade ettiğini söyleyen Erdoğan “Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan’ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir.

Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz.

Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz.

Afgan halkının huzuru, bu ülkede yaşayan Türk soydaşlarımızın selameti ve ülkemizin çıkarlarının korunması noktasında her türlü iş birliğine hazırız.

Afganistan’daki askerlerimiz hiçbir zaman muharip bir güç olarak görev yapmadı. Askerlerimizi orada asla yabancı bir güç olarak görmedik, kullanmadık.

Türkiye’nin Afganistan’daki askeri varlığı, yeni yönetimin de uluslararası alanda elini güçlendirecek ve işini kolaylaştıracaktır.

(Hamid Karzai Havalimanının güvenliği) Şimdi sahada oluşan yeni gerçeklere göre planlarımızı yapıyor, görüşmelerimizi de ona göre sürdürüyoruz.

Afganistan’daki vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurunu temin etmek bizim bir numaralı önceliğimiz. Afganistan’dan toplam 552 Türk vatandaşının tahliyesi sağlandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık