AktüelEkonomi PolitikPolitikaErdoğan’dan Kıbrıs ‘reçetesi’ çıkışı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs çıkışı Yeni Akit gazetesinde “Kıbrıs’ta Asker Sayımız Artacak” manşeti ile yer aldı. Erdoğan’ın ifadeleri arasında ise asker konusunun yanında Kıbrıs için ilan edilen reçete sözleri oldu. Erdoğan: “Kusura bakmasınlar, biz orada asker sayımızı azaltmayacağız. Artıracağız, azaltmayacağız. Laf dinlemiyorlar; dinleselerdi Kofi Annan’la biz bu işi çözerdik. Annan Planında biz her şeyi kabul ettik, ama onlar sattı. Bundan sonra bizim için orada kendi ilan ettiğimiz reçete ne ise biz bu reçeteyi uygulamaya...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs çıkışı Yeni Akit gazetesinde “Kıbrıs’ta Asker Sayımız Artacak” manşeti ile yer aldı.

Erdoğan’ın ifadeleri arasında ise asker konusunun yanında Kıbrıs için ilan edilen reçete sözleri oldu. Erdoğan: “Kusura bakmasınlar, biz orada asker sayımızı azaltmayacağız. Artıracağız, azaltmayacağız. Laf dinlemiyorlar; dinleselerdi Kofi Annan’la biz bu işi çözerdik. Annan Planında biz her şeyi kabul ettik, ama onlar sattı. Bundan sonra bizim için orada kendi ilan ettiğimiz reçete ne ise biz bu reçeteyi uygulamaya koyarız.”

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

“Bizim KKTC’de üs diye bir sorunumuz yok. Niye? Bizim topraklarımızdan oraya ulaşmak, Doğu Akdeniz’e varmak dakikalarla konuşulacak bir şey. Ama Yunanistan’ın oraya öyle bir yakınlığı yok. Dolayısıyla bizim orada üs kurma ihtiyacımız yok. Öyle bir sorunumuz yok. O işin sadece psikolojik boyutu var. Bu açıdan ihtiyaç duyacak olursak üs de kurabiliriz. Oradaki varlığımız önemli. Araç gereç konusunda da güçlü olmak durumundayız. Yok efendim neymiş, asker sayımızı azaltmalıymışız! Kusura bakmasınlar, biz orada asker sayımızı azaltmayacağız. Artıracağız, azaltmayacağız. Laf dinlemiyorlar; dinleselerdi Kofi Annan’la biz bu işi çözerdik. Annan Planında biz her şeyi kabul ettik, ama onlar sattı. Bundan sonra bizim için orada kendi ilan ettiğimiz reçete ne ise biz bu reçeteyi uygulamaya koyarız.”

 

Yeni Akit gazetesinin manşeti:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık